شکل و الگوهای رایج ورق پانچ

شکل و الگوهای رایج ورق پانج(مشبک)

ورق‌های پانچ فلزی ترکیبی از زیبایی و کاربردی بودن را ارائه می‌دهند. این عناصر را به طور گسترده‌ای در الگوهای متنوع در دسترس هستند.

ورق پانچ یک ورق فلزی است که با دستگاه پانچ یک سری سوراخ روی آن ایجاد شده است. آنها مزایای متعددی نسبت به ورق‌های فلزی ساده دارند. وزن آن‌ها سبک‌تر است و قدرت کششی و جریان عبور مایع را از خود به خوبی فراهم می‌کنند.

ورق‌های پانچ فلزی ترکیبی ارزشمند از زیبایی شناسی و کاربردی بودن را ارائه می‌دهند.

این عناصر را می توان به طور گسترده‌ای سفارشی تولید کرد و الگوهای متنوعی در دسترس دارند. فلز پانچ شده می‌تواند به یک سازه کمک کند تا ظاهری به یاد ماندنی داشته باشد.

در مقاله “۶ دلیل برای استفاده از ورق های پانچ فلزی” به برخی از مهم‌ترین مزایایی که ورق‌های پانچ فلزی ارائه می‌کنند اشاره کردیم. در این مطلب برخی از الگوهای جذاب این ورق که می‌توانند به طور منحصربه‌فرد در جذابیت پروژه‌های شما کمک کنند را مرور کنیم.

شکل و الگوهای رایج ورق پانچ

معیارهای انتخاب یک الگوی خاص چیست؟

سه ویژگی اصلی وجود دارد که باید هنگام انتخاب طرح مناسب برای یک ورق در نظر گرفت: ناحیه باز، اندازه سوراخ و هندسه سوراخ.

ناحیه باز نشان دهنده این است که چه مقدار از فلز در طی فرایند پانچ از بین رفته است. در نتیجه بر وزن ورق تأثیر می‌گذارد. همچنین این پارامتر مقدار هوا یا مایعی که می‌تواند از ورق عبور کند را تعیین می‌کند.

اندازه سوراخ مسلماً اندازه موادی را مشخص می‌کند که می‌توانند از ورق عبور کنند. همچنین اندازه سوراخ میزان نفوذپذیری ورق فلزی را تعیین می‌کند. 

هندسه سوراخ معمولاً از سه نوع اصلی تشکیل شده است. می‌توان از میان سوراخ‌های گرد، سوراخ‌های مربعی و الگوهای اختصاصی انتخاب کرد. هر شکل هندسی هدف منحصر به فردی دارد و برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

الگوهای رایج ورق:

پیدا کردن الگوی مناسب می‌تواند زیبایی‌ و کاربرد عملی را کاملاً با هم هماهنگ کند. این قضیه باعث می‌شود که پروژه شما دقیقاً همانطور که می‌خواهید باشد. 

این هفت شکل و الگوهای رایج ورق مشبک را در ذهن داشته باشید و به یاد داشته باشید که گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید.

شبکه و مربعی:

این یک الگوی تکراری با ظاهر زیبا است. به طور کامل به شبکه‌های مربع شکل محدود نمی‌شود، بلکه می تواند مستطیل یا هر شکل مشابه شبکه ای دیگری نیز باشد.

با گزینه‌های فراوانی که برای انتخاب اندازه و فاصله سوراخ‌های مربعی دارید، بابت آکوستیک و حفظ حریم خصوصی خود دیگر نگرانی نداشته باشید.

طراحی لانه زنبوری:

این الگو به طور گسترده‌ای برای کاربردهای مختلف داخلی و خارجی استفاده می شود.

یک الگوی لانه زنبوری را می‌توان به صورت داخلی و خارجی، در سراسر یا کل نما یا در سایر کاربردها به عنوان صفحه نمایش و حصار استفاده کرد. با اندازه‌های مختلف الگو، ورق‌های لانه زنبوری بسیار متنوع هستند.

الگوی مربعت:

الگوی مربعت یا مش شامل سوراخ‌های کوچکی است که نزدیک به هم جمع شده‌اند. این الگو دارای جزئیات ظریف و پیچیده‌ای است. آنها همچنین به عنوان محافظ صفحه نمایش شخصی و داربست پنجره استفاده می‌شوند. اندازه مش را می‌توان سفارشی انتخاب کرد.

طرح شاه ماهی:

شاه ماهی یک الگوی همیشه محبوب است که در کاربردهای کلاسیک و معاصر دیده می شود.

از نظر ورق‌های فلزی، ردیف‌های زیگزاگی مستطیل یا متوازی الاضلاع، طرحی از نظر بصری دلپذیر ایجاد می‌کنند که منظم و مرتب است. اما زمانی که بیننده وقت صرف می‌کند تا دقیق‌تر نگاه کند، پیچیده‌تر و پیچیده‌تر می‌شود. شاه ماهی به راحتی در کاربردهای مختلف به خصوص به عنوان ورق ضد آفتاب استفاده می‌شود.

طرح هلال:

الگوی هلال با استفاده از سوراخ‌های دایره‌ای با اندازه‌های مختلف، حسی از نشاط را ارائه می‌دهد که در سبک‌های منظم‌تری مانند سوراخ‌های لانه زنبوری و شبکه‌ای دیده نمی‌شود. 

ساخت و نصب این الگوی چشم نواز تا حدی پیچیده است. می‌توان از آن در کاربردهای مختلفی مانند توری نما استفاده کرد.

برای ثبت سفارش و خرید انواع شکل و الگوهای اختصاصی ورق پانچ می‌توانید با شماره ۶۶۳۱۸۰۶۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

جستجو در مقالات

آخرین مطالب

تولید و کاربردهای توری لوزی در صنعت

تولید و کاربردهای توری لوزی در صنعت

توری اکسپندد متال با استفاده از فرآیند شکل‌دهی فلزات سرد تولید می‌شود. این امر باعث ایجاد منافذ و شکاف‌های منظم با اشکال و اندازه‌های مختلف (لوزی شکل، مربعی و گرد) می‌شود که امکان انتقال هوا، مایعات و نور را فراهم می‌کند. این نوع مش را می‌توان برای ایجاد دستگاه‌های...

مطالب مرتبط

ورق پانچ ستاره

ورق پانچ ستاره

یکی از طرح‌های پرکاربرد و پرطرفدار ورق پانچ ستاره است. در این حالت چشمه ورق، به طرح ستاره در ابعاد و اندازه‌های دلخواه تولید می‌شود.

کاربرد و ویژگی های سقف پانچ متال

کاربرد و ویژگی های سقف پانچ متال

سقف پانچ متال جلوه بصری فضاهای عمومی و ساختمان٫ها را افزایش می‌دهد. همچنین می‌توانیم این سقف‌های فلزی را با توجه به نیازها و درخواست‌های خاص یک کاربر اصلاح کنیم. مشتریان همچنین می‌توانند سقف‌های فلزی را به صورت صیقلی، برس خورده یا پودری بر اساس نیاز خود انتخاب کنند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *