تفاوت آلومینیوم و فولاد ضد زنگ

تفاوت آلومینیوم و فولاد ضد زنگ (استنلس استیل)

در نگاه اول ممکن است تفاوت آلومینیوم و فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل به چشم نیاید، اما این دو تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارند.

در نگاه اول ممکن است تفاوت آلومینیوم و فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل به چشم نیاید، اما این دو تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارند. بسیاری از صنایع از فولاد ضد زنگ و آلومینیوم یا هر دو در ساخت سازه‌ها و قطعات استفاده می‌کنند.

در ساخت توری‌های مختلف مانند توری لوزی از آلومینیوم و توری استیل از فولاد ضد زنگ استفاده می‌شود. نگاهی به تفاوت‌های اساسی بین این دو به شما در انتخاب فلز مناسب کمک می‌کند.

خوردگی

استنلس استیل و آلومینیوم در برابر خوردگی مقاوم هستند. هر دو معمولاً در صنایع غذایی و ظروف پخت و پز استفاده می‌شوند.

ظروف آلومینیومی خاصیت رسانایی گرمایی کارآمدی دارند، اما ظروف استیل ضد زنگ به دلیل ماهیت غیر واکنشی‌اش با مواد غذایی ترکیب نمی‌شوند.

استحکام

فولاد ضد زنگ استحکام بسیار بیشتری دارد، اما آلومینیوم وزن سبک تری دارد.

وزن

همان طور که اشاره شد آلومینیوم نسبت به فولاد ضد زنگ فلزی وزن سبک‌تری دارد و جریان الکتریکی را به خوبی هدایت می‌کند.

آلومینیوم برای کاربردهایی که وزن سبک مورد نیاز است، یک گزینه اقتصادی است. به همین دلیل است که در صنایعی مانند ساخت هواپیما و دوچرخه استفاده می‌شود.

هزینه

معمولاً قیمت آلومینیوم و فولاد ضد زنگ با کیفیت مشابه به ازای هر کیلوگرم یکسان است، اما سبک‌تر بودن آلومینیوم، اغلب آن را مقرون به صرفه‌تر می‌کند.

رسانایی

استنلس استیل هادی جریان الکتریسیته بسیار ضعیفی است، در حالی که آلومینیوم رسانای الکتریکی بسیار خوبی است.

به همین ترتیب، وقتی صحبت از گرما می‌شود، آلومینیوم رسانای بهتری است. با این حال، فولاد ضد زنگ را می‌توان در دماهای بالا استفاده کرد.

چکش خواری

برش، کشش و دستکاری با آلومینیوم نسبتاً آسان‌تر است. شما می‌توانید آلومینیوم را بدون شکستن آن خیلی راحت‌تر از فولاد ضد زنگ خم کنید که یکی از مهم‌ترین تفاوت آلومینیوم و فولاد ضد زنگ است.

جمع بندی

در انتها، با وجود تفاوت آلومینیوم و فولاد ضد زنگ رقابت بی‌سابقه‌ای برای استفاده از هر دو در صنایع مختلف وجود دارند. فولاد ضد زنگ استحکام بیشتری دارد و آلومینیوم مقرون به صرفه‌تر است.

با درک دقیق این تفاوت‌ها می‌توانید برای کاربردهای مورد نیاز خود انتخاب بهتری داشته باشید.

برای ثبت سفارش و خرید انواع توری استیل می‌توانید با شماره ۶۶۳۱۸۰۶۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

جستجو در مقالات

آخرین مطالب

کاربرد و ویژگی های سقف پانچ متال

کاربرد و ویژگی های سقف پانچ متال

سقف پانچ متال جلوه بصری فضاهای عمومی و ساختمان٫ها را افزایش می‌دهد. همچنین می‌توانیم این سقف‌های فلزی را با توجه به نیازها و درخواست‌های خاص یک کاربر اصلاح کنیم. مشتریان همچنین می‌توانند سقف‌های فلزی را به صورت صیقلی، برس خورده یا پودری بر اساس نیاز خود انتخاب کنند.

مطالب مرتبط

انواع استیل و آلیاژهای آن

انواع استیل و آلیاژهای آن

انواع استنلس استیل را در مقاطع مختلف و گریدهای متنوعی تولید می‌کنند. آلیاژهای استیل را به دو دسته آلیاژهای بگیر و آلیاژهای نگیر دسته بندی می‌کنند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.