کاربردهای سبدهای اکسپندد متال در پزشکی

سبدهای اکسپندد متال مزایای زیادی برای تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی یا متخصصان رشته پزشکی دارد. اگر به دنبال سبدهایی هستند که استحکام کششی ورق فلز را با کیفیت جریان هوای توری فلزی ترکیب می‌کنند بهترین انتخاب سبد اکسپندد متال است.

تاکنون در نوشته‌های مختلف از کاربردهای فراوان توری اکسپندد متال در صنایع مختلف صحبت کرده‌ایم. در این مقاله سعی داریم کاربردهای اکسپندد متال را در صنعت پزشکی بررسی کنیم. معمولاً فلز اکسپندد شده به صورت سبد در این حوزه کاربرد دارد.

محصولات و لوازم پزشکی باید علاوه بر تامین بهداشت و تمیزی کامل در مقابل مواد شیمیایی خورنده و حرارت‌های بسیار بالا مقاوم باشند.

سبدهای اکسپندد متال نه تنها یکپارچگی ساختاری خود را در محیط های سوزاننده حفظ می‌کنند، بلکه به دلیل طراحی منحصر به فرد خود می‌توانند جریان هوا را نسبت به توری اسنتلس استیل معمولی بهتر عبور دهند.

سبد اکسپندد متال از چه ساخته شده است؟

اکسپندد متال استاندارد به فلز هنگام خارج شدن از دستگاه منبسط کننده می‌گویند. سبد اکسپندد متال بهترین ویژگی‌های سبدهای سیمی و سبدهای فلزی را با هم ترکیب می‌کند تا ترکیبی قوی‌تر از مش سیمی نازک و با جریان هوای بهتر از ورق فلزی ارائه به دست بیاوریم.

پس از عبور فلز از دستگاه منبسط کننده، توری لوزی را می‌توان همانطور که هست استفاده کرد یا از طریق یک فرآیند نورد سرد عبور داد تا مش فلزی منبسط شده مسطح ایجاد شود.

مزایای سبد اکسپندد متال

علاوه بر مقرون به صرفه بودن و ضایعات کمتر نسبت به انواع دیگر ورق‌های فلزی، فلز اکسپندد شده برای کاربردهایی که یکپارچگی سازه ضروری است ایده آل است. در نتیجه هزینه‌های جاری به طور قابل ملموسی کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، سبد اکسپندد متال برای شستشوی قطعات سنگین ایده آل است. ورق فلزی ممکن است از عبور جریان هوا یا سیالات ممانعت ایجاد کند و سیم‌های فولادی نازک برای نگه داشتن قطعات در حال شستشو به اندازه کافی قوی نباشد. اما سبدهای اکسپندد متال می‌توانند این اطمینان را به ما بدهند که قطعات به طور ایمن و کامل تمیز می شوند.

سبدهای اکسپندد متال

مهم ترین کاربردهای پزشکی سبدهای اکسپندد متال

سبدهای اکسپندد متال از جنس استنلس استیل به دلیل یکپارچگی ساختاری، دوام و ارائه فرآیندهای تمیز کردن کامل قطعات، برای کاربردهای پزشکی مختلف مناسب هستند. برخی از کاربردهای پزشکی رایج برای سبدهای اکسپندد متال عبارتند از:

شستشوی قطعات

سبدهای اکسپندد متال دارای عبور جریان هوای بهتری نسبت به سبدهایی هستند که با ورق پانچ ساخته شده‌اند. همین طور به اندازه کافی بادوام هستند تا قطعات در حال شستشو را ایمن نگه دارند.

چربی زدایی

سبدها برای قرار گرفتن طولانی مدت در معرض مواد شیمیایی چربی زدایی باید از مواد بادوام تشکیل شده باشند. سبد اکسپندد متال از استنلس استیل ساخته شده که به اندازه کافی بادوام است تا در برابر خوردگی شیمیایی و عملیات حرارتی بالا مقاومت کند.

شات پینینگ

شات پینینگ یا شات بلاست، فرایندی برای جلوگیری از خوردگی قطعات فلزی است. سبدهای اکسپندد متال می‌توانند به این فرآیند کمک کنند تا بتوان قطعات را طوری طراحی کرد که از فرسودگی مواد جلوگیری شود.

ذخیره سازی

سبدهای اکسپندد از جنس استنلس استیل را می توان برای سیستم شستشوی قطعات برای نگهداری ایمن استفاده کرد و به راحتی می‌توان آنها را روی هم قرار داد.

فر پخت

خواص حرارتی بالای فولاد ضد زنگ به سبد اکسپندد متال اجازه می‌دهد تا یکپارچگی ساختاری خود را حتی در دمای بالای پخت در اجاق های تجهیزات پزشکی حفظ کنند،

غوطه ور شدن مخزن اسید

محلول های اسیدی مورد استفاده در مخزن اسید، نیاز به سبد بسیار مقاوم در برابر مواد شیمیایی دارند. در حالی که فولاد ضد زنگ دارای خواص مقاوم در برابر خوردگی است، به ویژه آلیاژهای استنلس استیل مقاوم در برابر مواد شیمیایی را می توان برای سبدهایی در محیط های به خصوص سخت استفاده کرد.

سفارش توری اکسپندد متال

علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سبدهای اکسپندد متال و اینکه آیا برای کاربردهای پزشکی شما مناسب خواهد بود؟ امروز با تیم توری سید تماس بگیرید تا در مورد نیازهای سفارشی خود صحبت کنیم

جستجو در مقالات

آخرین مطالب

توری مش آلومینیومی: کاربردها، مزایا و هزینه

توری مش آلومینیومی: کاربردها، مزایا و هزینه

معمولاً توری مش از جنس‌های فلزی مانند فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شود. جنس توری مش باید با توجه به کاربرد آن انتخاب شود. اندازه انواع آن نیز بسیار متفاوت است و این اندازه بسته به نیازهای کاربردی آن تعیین می‌شود. عواملی نظیر اندازه سیم‌های عمودی و افقی، فاصله بین آن‌ها...

بهترین جایگزین ارزان سنگ نما چیست؟

بهترین جایگزین ارزان سنگ نما چیست؟

طراحی نمای خارجی ساختمان در یک دهه گذشته با تغییرات زیادی همراه بوده است. زمانی آجر و بعدها سنگ به‌عنوان اجزای اساسی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گرفتند؛ اما اخیراً نوآوری‌ها در ساخت و مصالح جدید باعث می‌شود به‌راحتی به سراغ متریال‌هایی بروید که جایگزین ارزان سنگ...

سقف استرچ متال چیست و چه کاربردی دارد؟

سقف استرچ متال چیست و چه کاربردی دارد؟

سقف‌های فلزی در دهه 1880 به‌عنوان راهی مقرون‌به‌صرفه برای پوشاندن دیوار و سقف بودند. بعدها زمانی‌که پانل‌های فولادی خام با فلز ترکیب شدند، اصلاح محاوره‌ای سقف‌های کاذب فلزی به‌وجود آمد. اکثر پانل‌ها از فولاد فلزی با ضخامت 1/100 اینچ ساخته می‌شوند و به‌طور باورنکردنی...

مطالب مرتبط

تفاوت نمای پانچ متال و استرچ متال

تفاوت نمای پانچ متال و استرچ متال

تفاوت نمای پانچ متال و استرچ متال در نحوه ساخت و بافت و الگوی سطح فلز می‌باشد. تفاوت پانچ متال و استرچ متال در ابعاد مختلفی قابل بررسی است.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *