تولید ورق پانچ شده

نگاهی سریع بر فرایند تولید ورق پانچ

پانچ کردن ورق فلزی یکی از تکنیک های کلیدی است که توری سید برای شکل دادن فلزهای سفارشی برای صنایع مختلف به کار می‌برد. با دستگاه پیشرفته CNC، تیم توری سید انواع شکل های سفارشی با جنس و ضخامت های…

پانچ کردن ورق فلزی یکی از تکنیک‌های کلیدی است که توری سید برای شکل دادن فلزهای سفارشی برای صنایع مختلف به کار می‌برد. با دستگاه پیشرفته CNC، تیم توری سید انواع شکل‌های سفارشی با جنس و ضخامت‌های مختلف ورق را تولید و عرضه می‌کند.

فرایند تولید ورق پانچ چگونه انجام می‌شود؟

فرایند تولید ورق پانچ با استفاده از ماشین آلات مدرن برای ایجاد سوراخ و فرورفتگی در یک قطعه فلز انجام می‌شود. اصول کار نسبتاً ساده است:

  1. ورق فلزی که پانچ می‌شود بین پانچ و قالب قرار می‌گیرد.
  2. پانچ به سمت پایین و داخل قالب حرکت می کند. این باعث می شود ورق فلز زیر پانچ از مواد اطراف جدا شود.
  3. هر فلز بریده شده در ظرفی برای استفاده یا بازیافت بعدی جمع آوری می‌شود.
  4. مراحل ۱-۳ را تکرار کنید تا شکل دلخواه به دست آید.

یکی از فرآیندهای خاص که اغلب برای دستیابی به شکل های سوراخ سفارشی استفاده می‌شود، به عنوان “نیبلینگ” شناخته می شود. در اینجا، یک سری سوراخ‌های بسیار کوچک، یکی یکی ایجاد می‌شود. این سوراخ‌های متصل می‌توانند خطوط سفارشی‌سازی شده را متناسب با نیازهای خاص ایجاد کنند. با این حال، در بسیاری از موارد، مهندسان ما ممکن است از برش لیزری به جای فرآیندهای پانچ ورق فلز برای دستیابی به این شکل‌ها استفاده کنند، زیرا فشار فیزیکی کمتری بر قطعه کار وارد می‌کند.

چه چیزی بر کیفیت پانچ تأثیر می گذارد؟

کیفیت هر ورق پانچ توسط چند عامل مهم تعیین می شود، از جمله:

  • اندازه و شکل پرس قالب و پانچ
  • مقدار نیروی اعمال شده
  • وضعیت پرس قالب و پانچ
  • ضخامت فلزی که پانچ می‌شود.
  • نوع فلزی که پانچ می شود.

به عنوان مثال، هنگام پانچ کردن یک سوراخ گرد، به طور کلی توصیه می‌شود که حداقل قطر سوراخ باید بیشتر از ضخامت فلز باشد. با این حال، برای آلیاژهای فلزی به خصوص محکم، اندازه سوراخ ممکن است حتی بزرگتر از آن چیزی باشد که توصیه عمومی می‌شود.

شکل دادن ورق فلزی چگونه است؟

یک فرآیند جداگانه برای شکل دهی ورق فلزی وجود دارد که گاهی اوقات با استفاده از تجهیزات مشابهی به نام مهر زنی ورق فلزی انجام می‌شود. در حالی که هدف فرآیند پانچ، ایجاد کردن یک سوراخ در ورق فلز است، مهر زنی با هدف تغییر شکل فلز برای ایجاد اشکال خاص انجام می‌شود.

توانایی پانچ CNC برای دستیابی به این نوع شکل دهی بخش بزرگی از دلیل استفاده از پانچ ورق فلزی به جای برش لیزری برای بسیاری از فرم‌های فلزی سفارشی است.

ما سال‌ها تجربه در ایجاد قالب های ورق فلزی درجه یک برای انواع صنایع و تخصص‌ها داریم. می‌توانید با خیال راحت قبل از خرید ورق پانچ با مشاوران ما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

جستجو در مقالات

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

۶ دلیل برای استفاده از ورق های پانچ فلزی

۶ دلیل برای استفاده از ورق های پانچ فلزی

ورق های پانچ فلزی بسیار متنوع هستند و در هر صنعتی که نیاز به ساختار مقاوم و جلوه‌های بصری زیبایی باشد؛ استفاده می‌شود. استفاده از ورق‌ پانچ مزایا و فواید زیادی دارد. فولادهای پانچ ماندگاری بالایی دارند و زیبایی سازه‌هایی را که در آنها استفاده می‌شوند؛ افزایش می‌دهند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.