تولید ورق پانچ شده

نگاهی سریع بر فرایند تولید ورق پانچ

پانچ کردن ورق فلزی یکی از تکنیک های کلیدی است که توری سید برای شکل دادن فلزهای سفارشی برای صنایع مختلف به کار می‌برد. با دستگاه پیشرفته CNC، تیم توری سید انواع شکل های سفارشی با جنس و ضخامت های…

پانچ کردن ورق فلزی یکی از تکنیک‌های کلیدی است که توری سید برای شکل دادن فلزهای سفارشی برای صنایع مختلف به کار می‌برد. با دستگاه پیشرفته CNC، تیم توری سید انواع شکل‌های سفارشی با جنس و ضخامت‌های مختلف ورق را تولید و عرضه می‌کند.

فرایند تولید ورق پانچ چگونه انجام می‌شود؟

فرایند تولید ورق پانچ با استفاده از ماشین آلات مدرن برای ایجاد سوراخ و فرورفتگی در یک قطعه فلز انجام می‌شود. اصول کار نسبتاً ساده است:

  1. ورق فلزی که پانچ می‌شود بین پانچ و قالب قرار می‌گیرد.
  2. پانچ به سمت پایین و داخل قالب حرکت می کند. این باعث می شود ورق فلز زیر پانچ از مواد اطراف جدا شود.
  3. هر فلز بریده شده در ظرفی برای استفاده یا بازیافت بعدی جمع آوری می‌شود.
  4. مراحل ۱-۳ را تکرار کنید تا شکل دلخواه به دست آید.

یکی از فرآیندهای خاص که اغلب برای دستیابی به شکل های سوراخ سفارشی استفاده می‌شود، به عنوان “نیبلینگ” شناخته می شود. در اینجا، یک سری سوراخ‌های بسیار کوچک، یکی یکی ایجاد می‌شود. این سوراخ‌های متصل می‌توانند خطوط سفارشی‌سازی شده را متناسب با نیازهای خاص ایجاد کنند. با این حال، در بسیاری از موارد، مهندسان ما ممکن است از برش لیزری به جای فرآیندهای پانچ ورق فلز برای دستیابی به این شکل‌ها استفاده کنند، زیرا فشار فیزیکی کمتری بر قطعه کار وارد می‌کند.

چه چیزی بر کیفیت پانچ تأثیر می گذارد؟

کیفیت هر ورق پانچ توسط چند عامل مهم تعیین می شود، از جمله:

  • اندازه و شکل پرس قالب و پانچ
  • مقدار نیروی اعمال شده
  • وضعیت پرس قالب و پانچ
  • ضخامت فلزی که پانچ می‌شود.
  • نوع فلزی که پانچ می شود.

به عنوان مثال، هنگام پانچ کردن یک سوراخ گرد، به طور کلی توصیه می‌شود که حداقل قطر سوراخ باید بیشتر از ضخامت فلز باشد. با این حال، برای آلیاژهای فلزی به خصوص محکم، اندازه سوراخ ممکن است حتی بزرگتر از آن چیزی باشد که توصیه عمومی می‌شود.

شکل دادن ورق فلزی چگونه است؟

یک فرآیند جداگانه برای شکل دهی ورق فلزی وجود دارد که گاهی اوقات با استفاده از تجهیزات مشابهی به نام مهر زنی ورق فلزی انجام می‌شود. در حالی که هدف فرآیند پانچ، ایجاد کردن یک سوراخ در ورق فلز است، مهر زنی با هدف تغییر شکل فلز برای ایجاد اشکال خاص انجام می‌شود.

توانایی پانچ CNC برای دستیابی به این نوع شکل دهی بخش بزرگی از دلیل استفاده از پانچ ورق فلزی به جای برش لیزری برای بسیاری از فرم‌های فلزی سفارشی است.

ما سال‌ها تجربه در ایجاد قالب های ورق فلزی درجه یک برای انواع صنایع و تخصص‌ها داریم. می‌توانید با خیال راحت قبل از خرید ورق پانچ با مشاوران ما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

جستجو در مقالات

آخرین مطالب

کاربردهای توری مش چیست؟

کاربردهای توری مش چیست؟

یکی از انواع محصولات فولادی، توری مش است که در اندازه و سایزهای متنوع طراحی و تولید می‌شود و قابل استفاده در موقعیت‌های زیادی است.

این محصول در دو نوع ریز و درشت تولید می‌شود که هر کدام از آن برای مصارف گوناگون به کار می‌رود.

مطالب مرتبط

ورق پانچ ستاره

ورق پانچ ستاره

یکی از طرح‌های پرکاربرد و پرطرفدار ورق پانچ ستاره است. در این حالت چشمه ورق، به طرح ستاره در ابعاد و اندازه‌های دلخواه تولید می‌شود.

کاربرد و ویژگی های سقف پانچ متال

کاربرد و ویژگی های سقف پانچ متال

سقف پانچ متال جلوه بصری فضاهای عمومی و ساختمان٫ها را افزایش می‌دهد. همچنین می‌توانیم این سقف‌های فلزی را با توجه به نیازها و درخواست‌های خاص یک کاربر اصلاح کنیم. مشتریان همچنین می‌توانند سقف‌های فلزی را به صورت صیقلی، برس خورده یا پودری بر اساس نیاز خود انتخاب کنند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *