طراحی و اجرای نمای فلزی طرح دار و مدرن

نمای ساختمان‌ اولین چیزی است که رهگذران با آن برخورد می‌کنند بنابراین، مهم است که از متریال و طراحی مناسبی برخوردار باشد. معماران همواره به این بخش از ساختمان نگاه ویژه‌ای‌ دارند و سعی می‌کنند طراحی‌های خلاقانه‌ای اجرا کنند. یکی از جدیدترین طراحی‌ها، نمای فلزی طرح دار است که به ساختمان فضایی مدرن و امروزی می‌بخشد. اگر می‌خواهید درباره این نمای فلزی مدرن بیشتر بدانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.‌

نمای فلزی طرح دار چیست؟

نمای فلزی طرح دار به اشکال مختلف تولید می‌شود و فضایی جذاب در محیط بیرونی ساختمان ایجاد می‌کند. این نما از فلزهای طرح دار ساخته می‌شود که دارای شبکه‌هایی به اشکال مربع، لوزی، شش ضلعی، گرد و طرح‌های سفارشی هستند. از معروف‌ترین‌ نمونه‌های این طرح‌ها می‌توان به نمای اکسپندد متال و نمای پانچ متال اشاره کرد.

استفاده از نمای فلزی متحرک و طرح دار در سال‌های اخیر با استقبال زیادی روبرو شده است. چراکه علاوه‌بر ظاهر جذاب، وزن سبکی دارد. همچنین،‌ این نمای ساختمان به تهویه مناسب محیط کمک می‌کند و به‌راحتی نصب می‌شود. مجموع این ویژگی‌ها به محبوبیت بیشتر نمای فلزی و استفاده بیش از پیش از آن افزوده است.

انواع نمای فلزی طرح دار

در ساخت نمای فلزی از متریال مختلفی مانند آهن، روی،‌ مس، آلومینیوم و غیره استفاده می‌شود. این فلزات در‌‌ اشکال و‌ طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

استرچ متال

اکسپندد متال که به آن استرچ متال نیز می‌‌گویند یک نمای فلزی مدرن است که از ترکیب فلزات مختلف مانند استیل، آهن، آلومینیوم و برنج تولید می‌شود.

برای ساخت این نما، ورق‌های فلزی را با استفاده از ابزارهای خاصی برش می‌‌زنند و تحت کشش قرار می‌‌دهند.

این نمای فلزی طرح دار دارای مزایایی بسیاری از جمله سرعت اجرا، امکان استفاده از فلزات مختلف، مقاومت و انعطاف پذیری بالا و زیبایی ظاهری است.

شرکت توری سید به عنوان مجری تخصصی نمای فلزی، انواع نماهای استرچ متال را با پایین‌ترین قیمت و مستقیماً از درب کارخانه به شما تحویل می‌دهد.

نمای فلزی طرح دار

پانچ متال

در ساختمان‌هایی که نمای دو پوسته دارند به‌عنوان پوسته دوم مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

این نما از ورق‌های فلزی طرح دار ساخته می‌شود که اغلب به‌صورت پنل‌های جدا تولید و در کنار یکدیگر نصب می‌شوند.‌ گاهی اوقات هریک از این پنل‌ها دارای طرح‌های مختلفی هستند و‌ نما را جذاب‌تر‌ می‌سازند.

از مزایای این نمای فلزی متحرک می‌توان به تنوع طرح، سرعت اجرا، آفتاب‌گیر ساختمان، عایق صوتی و متریال متنوع اشاره کرد.

نمای فلزی سه بعدی دیجیتال

این نما از پانل‌های فلزی سه بعدی ساخته می‌شود و جلوه خاصی به محیط بیرونی ساختمان می‌بخشد. طرح‌ها و اشکال هندسی سه بعدی توسط دستگاه‌های مخصوص روی فلز برش داده می‌شوند و در نماهای ساختمان به‌عنوان پوسته دوم قرار می‌گیرد.

نمای فلزی مش توری

توری مش یک نمای فلزی مدرن است که از بافتن تار و پودهای فلزی و با ضخامت مناسب تولید می‌شود‌‌.‌ اغلب متریال این نما، استیل ضد زنگ است و مقاومت بالایی دربرابر خوردگی و ساییدگی دارد.

نمای فلزی کامپوزیت آلومینیومی

این نما از پلی اتیلن با روکش آلومینیوم ساخته می‌شود و به‌دلیل قیمت مناسب طرفداران زیادی دارد.

از مزایای نمای فلزی طرح دار کامپوزیت می‌توان از تنوع رنگی و هزینه نگهداری پایین نام برد.

نمای مشبک فلزی

این طرح از ورق‌ پانچ ساخته می‌شود و به‌دلیل قیمت بالا، مشتریان محدودی دارد. سوراخ‌های موجود در این نما به تهویه مناسب هوا و رسیدن نور به داخل ساختمان کمک می‌کند.

نمای ساندویچ پانل

از سه لایه مختلف تشکیل می‌شود. از‌این‌رو، قطر و ضخامت آن بسیار زیاد است.

برای ساخت نمای فلزی مدرن با طرح ساندویچ‌ پانل از فلزاتی مانند آلومینیوم و گالوانیزه استفاده می‌شود‌. اغلب این طرح را برای عایق صوتی و حرارتی بکار می‌رود.

نحوه اجرای نمای فلزی مدرن

یکی از مزیت‌های انواع نمای فلزی، سرعت بالای اجرای آن است. در اجرای این نما مانند طرح‌های دیگر باید زیرسازی انجام شود.

در زیرسازی روی پوسته بتنی، دستک‌ها به پلیت جوش داده می‌شوند و در پوسته فلزی، دستک‌ها مستقیماً به تیرهای فلزی متصل خواهند شد.

لازم به ذکر است که نوع نصب انواع نمای فلزی طرح دار بایکدیگر تفاوت دارد و هریک به روش خاصی روی پوسته اول قرار می‌گیرد.

هزینه نمای فلزی مدرن

نماهای فلزی یکی از طرح‌های مدرنی است که‌ در سال‌های اخیر با استقبال روبرو شده است. این نما نسبت به طرح‌های بتنی، قیمت بالاتری دارد. مجری تخصصی نمای فلزی باتوجه به نوع طرح، نحوه اجرا، متریال ورق، برند و کیفیت ورق فلزی و ضخامت پنل فلزی هزینه‌ای را دریافت می‌کند.

شما می‌توانید برای مشاوره و دریافت هزینه انواع نمای فلزی متحرک و مدرن به سایت توری سید مراجعه کنید‌. این شرکت ورق‌های فلزی با طرح‌های نوین و سفارشی را از درب کارخانه به‌ شما تحویل می‌دهد.

برای ثبت سفارش انواع نمای فلزی طرح دار می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۱۳۸۶۰۰ تماس بگیرید.

مزایای نمای فلزی ساختمان

نمای فلزی طرح دار به‌دلیل استفاده از متریال خاص از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است و دربرابر شرایط آب و هوایی بد خراب نمی‌شود. از دیگر مزایای این نما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نماهای فلزی در مقایسه با سایر مصالح مانند چوب یا بتن به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند.
  • فلز را می‌توان به طیف گسترده‌ای از اشکال و الگوها تبدیل کرد. بنابراین، استفاده از این نما امکان طراحی متنوع را فراهم می‌سازد.
  • پانل‌های فلزی در مقایسه با موادی مانند بتن یا آجر سبک وزن هستند و بارهای سازه را در زمان نصب کاهش می‌دهند.
  • نمای فلزی طرح دار را می‌توان برای افزایش بهره‌وری انرژی ساختمان‌ها بکار‌ برد. این پنل‌ها به بهبود عملکرد حرارتی و کاهش هزینه‌های سرمایش در فصل تابستان کمک می‌کنند.
  • فلز در برابر آتش مقاوم است، نمای فلزی ایمنی ساختمان‌ها را در هنگام آتش سوزی بهبود می‌بخشد.

معایب نمای فلزی

در‌ کنار مزایای بسیار زیاد نمای فلزی طرح دار، این طراحی دارای معایبی نیز است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • نمای فلزی در مقایسه با سایر مصالح کمی گرانتر است.‌
  • پانل‌های فلزی در‌ محل‌های پررفت‌و‌آمد در معرض فرورفتگی، خراش و سایر آسیب‌ها قرار دارند.
  • باید به‌صورت دوره‌ای آن‌ها را تمیز کنید.‌
  • در‌ محیط‌های دارای رطوبت، نمای فلزی ممکن است دچار زنگ‌زدگی‌ شود.
  • نمای فلزی در فصل زمستان، گرما را حفظ‌ نمی‌کند.

جستجو در مقالات

آخرین مطالب

انواع سقف کاذب رستوران

انواع سقف کاذب رستوران

ایجاد محیطی زیبا و خلاقانه داخل رستوران و فست فود به افزایش رضایت و بازگشت مجدد مشتریان کمک می‌کند. به‌همین‌دلیل، طراحی داخلی رستوران از اهمیت زیادی برخوردار است و نقش پررنگی در‌ جذب مشتری دارد. سقف کاذب رستوران یکی از مواردی است که معماران با کمک آن به فست فودها...

ورق رنگی چیست؟ انواع و کاربردها

ورق رنگی چیست؟ انواع و کاربردها

ورق‌های فلزی یکی از مهم‌ترین تولیدات کارخانجات فولادی است که از آن‌ها برای ساخت انواع سقف،‌ بدنه لوازم خانگی، صنعت حمل و نقل و صنایع مختلف استفاده می‌شود. در میان انواع ورق‌های فولادی، ورق رنگی محبوبیت فراوانی دارد. چراکه به‌دلیل گالوانیزه بودن و داشتن رنگ از مقاومت...

طراحی و انواع تابلو رستوران مدرن و جذاب

طراحی و انواع تابلو رستوران مدرن و جذاب

تاثیرگذاری برخی از تبلیغات آفلاین مانند تابلو رستوران موجب شده تا روزبه‌روز طرح‌های نوین‌ و خلاقانه‌ای برای نمای سردرب رستوران استفاده شود. این طرح‌های زیبا و چشم نواز به جلب توجه رهگذران و جذب مشتریان بیشتر کمک می‌کند. انتخاب و نصب بهترین تابلو رستوران یک تبلیغ ارزان...

مطالب مرتبط

نمای دو پوسته ساختمان چیست؟ مزایا و انواع

نمای دو پوسته ساختمان چیست؟ مزایا و انواع

نمای دو پوسته از دو لایه پوسته بیرونی و پوسته داخلی ساخته می‌شود. به‌طور‌ مثال، لایه بیرونی می‌تواند از جنس شیشه تک جداره یا نمای اکسپندد متال و لایه درونی نیز از شیشه دوجداره باشد.

انواع متریال نمای ساختمان

انواع متریال نمای ساختمان

انواع متریال نمای ساختمان می‌توانند به ساختمان چهره و نمایی مدرن متناسب با کاربری آن ببخشند و و بسیاری ویژگی‌های دیگر به ساختمان ببخشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *